İstanbul Misafirhanesi

BAŞARILI GENÇ BİR YÖNETMEN;  SEVGİLİ ARKADAŞIM HİLAL  AKÇAY

 

İstanbul…..

İstanbul nedir diye sorsalar, bana göre aşktır  ve sevgilidir. Allah’ın en sevgilisinin sevdiği , ‘ muhakkak konstantiniyye feth olunacaktır. O’nu fetheden kumandan ne güzel kumandan, O’nu fetheden asker ne güzel askerdir.’ Methine layık ,Allahın aşkına , Peygamberin sevgisine mazhar olmuş, nice yiğitleri,  alimleri,  salihleri aşkla peşine düşürmüş naïf , latif bir beldedir derim. Zira İstanbul Allah’ın aşkına mazhar olmasaydı, binlerce yıldır aşkıyla yanan aşıkları olurmuydu acaba? diye de sormak isterim.

Bu soruyu kime sorsanız, O kişiye münhasırdır elde edilen cevaplar.

Bu soru arkadaşım genç yönetmen Hilal Akçay ‘a sorulduğunda, çok sevdiği ve yaşadığı İstanbul’u anlatmaktan ziyade, başka renkler çiçekler ve sevgilerle büyümüş, İstanbul’un rengini ve sevgisini sadece çiçeklere değil, bazen çalılara ve dikenlere bile hilimle bağrını açmışlığının, hoşgörüsünün, ruhunun zenginliklerini idrak edenlere sormayı ve onların dilinden anlatmayı tercih etmiş.

Bir yönetmene sorulan sorunun cevabının da elbet ki yönetmence olması itibariyle,  İstanbul Misafirhanesi gelmiş ekranlarımıza. Sunuculuğunu Ahmet Bozkuş’un yaptığı, konukluğunu ise İstanbul’a yabancı değil, bir nevi dost olmuş, İstanbul’a ve içindekilere âşık rengârenk İstanbulluların yaptığı bu özel programın yönetmenliğini ve yapımcılığını sevgili arkadaşım Hilal Akçay üstlenmiş.

 İstanbul Misafirhanesi’ni izlerken arkadaşımın kamera arkasında varlığını hissetmek, eşim Bilge Kamil’e ve sizlere kendisinden bahsetmek gerçekten benim için çok güzel duygulardı.

Bana bu duyguları yaşatan sevgili arkadaşım, buralara gelene kadar takıldığın engellere aldırmadığın, yılmadan çalıştığın ve başardığın için,  kaybetmediğin tevazuun için, bu güzellikleri başaranın Benim Arkadaşım olduğu için sana çok teşekkür ederim.  İyi ve güzel işlerin takdir edilmesi gerektiğine inandığımdan dolayı, karınca kararınca  sana küçük bir  hediye olarak hazırladım bu yazıyı.

Başarılarının devamını dilerim Hilal'cim, sevgilerimle arkadaşın bilge kamile…

 


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !